Trwający 10 lat projekt finansowany przez berlińska fundację “Pamięć. Odpowiedzialność. Przyszłość”- dobiega końca.
Konferencje
Działania Zamojskiego Centrum Wolontariatu w ramach projektu: „Wciąż potrzebni. Modelowy, partnerski system wsparcia mieszkańców Zamojszczyzny i Kolonii poszkodowanych przez III Rzeszę” .
- Polsko – niemieckie konferencje organizowane przez ZCW w Zamościu.
- Konferencje w Berlinie i Warszawie organizowane przez EVZ.
Seminarium finalizujące polsko-niemiecki projekt opieki nad poszkodowanymi przez III Rzeszę. 2018-10-19
Z seniorami o seniorach 2018-03-22
Międzynarodowa konferencja 2017-09-06
„Formy i metody wsparcia osób poszkodowanych przez narodowy socjalizm na lokalnej, krajowej i międzynarodowej płaszczyźnie” - to tytuł konferencji, która odbędzie się 12 września. Konferencja finalizuje czwarty już etap projektu realizowanego przez Zamojskie Centrum wolontariatu, a finansowanego przez niemiecka fundację „Pamięć. Odpowiedzialność. Przyszłość”
Seminarium EVZ w Warszawie 2014-09-28
Krystyna Rybińska-Smyk i Ewa Szczepańska wzięły udział w seminarium dla koordynatorów projektów dofinansowywanych przez Fundację “Pamięć. Odpowiedzialność. Przyszłość”, które odbyło się w dniach 23 -24 września w Warszawie. Tytuł seminarium:”Wsparcie dla ofiar narodowego socjalizmu w Polsce – szanse i wyzwania”.
Seminarium specjalistyczne w Warszawie 2013-03-04
W związku z realizowanym przez Zamojskie Centrum Wolontariatu od 4 lat projektem opieki nad poszkodowanymi przez III Rzeszę Ewa Szczepańska i Krystyna Rybińska-Smyk zostały zaproszone na 3-dniowe specjalistyczne seminarium pt. „Ofiary narodowego socjalizmu w Polsce – jak żyją dziś?” zorganizowane przez Fundacja „Pamięć. Odpowiedzialność. Przyszłość.” (Stiftung EVZ) z Berlina.
To tytuł konferencji zorganizowanej przez niemiecką Fundację „Pamięć.Odpowiedzialność.Przyszłość”, której głównym celem było uzyskanie odpowiedzi na pytania: Jakie grupy ofiar nazizmu żyją jeszcze w Polsce? Jak wygląda ich sytuacja materialna? Kto oferuje dzisiaj im pomoc? Gdzie można stwierdzić deficyt? Jakie pomysły są konieczne, aby organizacje pozarządowe mogły tym deficytom zapobiegać?
„Modelowy, partnerski system wsparcia mieszkańców Zamojszczyzny i Kolonii poszkodowanych przez III Rzeszę” - to tytuł konferencji, która odbyła się 31 maja w ODK „Okrąglak”. Gośćmi wydarzenia byli przedstawiciele władz miasta, gminy i powiatu, prezesi organizacji kombatanckich, przedstawiciele organizacji pozarządowych, dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele, beneficjenci projektu i wolontariusze. Przyjechali też partnerzy Zamojskiego Centrum: Jost Rebentisch i Michael Teupen z Kolonii oraz Jakub Deka z Fundacji Polsko – Niemieckie „Pojednanie”.